Спартак победи Бдин с 1:0 в първия мач от 22-рия кръг във Втора

...

Спартак спечели във Видин след красив гол на панамец

Спартак победи Бдин с 1:0 в първия мач от 22-рия кръг във Втора лига във Видин и приближи водача на 2 точки. Варненци имат 42 пункта против 44 на столичния Септември, който в неделя ще гостува на Спортист в Своге.

Дебют за " соколите " записа последното им ново попълнение Цветослав Петров, който излезе титуляр като ляво крило.

В 10-ата минута Ахмедов направи огромен пропуск. Топката се озова в него след обстановка, в която домакините имаха искания за фаул, и централният нападател на " соколите " излезе самичък против вратаря на домакините, само че би неопределено.

Впоследствие на неприятния терен, на който тук-там липсваше трева, варненци имаха надзор върху топката, само че не съумяха да основат чисти обстановки.

По-добрата игра на " соколите "  обаче даде резултат в 53-тата минута. Тогава панамецът Ивей Ромееш със страховит невисок шут не остави шансове на вратаря - 1:0 за Спартак.

До края гостите удържаха минималния си задатък с тактически вярна и дисциплинирана игра.

Съставът на Спартак: Георги Георгиев, Мехмед Сабри, Радослав Терзиев, Александър Цветков, Велислав Боев, Йоан Бауренски (74 - Георги Мариянов), Румен Руменов, Даниел Начев, Цветослав Петров (70 - Виктор Митев), Ивей Ромееш, Ахмед Ахмедов
Източник: petel.bg